Вчені виявили грецький оригінал єретичного "Таємного повчання Христа"

4 грудня 2017, 07:04
Американські дослідники знайшли християнський текст, вік якого становить як мінімум півтори тисячі років

Рукопис є фрагментом новозавітного апокрифу, відомого як "Перший Апокаліпсис Іакова", який належить до ранньохристиянської літератури і визнаний єретичним, пише IFL Science.

Відео дня

Він написаний грецькою мовою і є копією одного з текстів бібліотеки Наг-Хаммаді - зібрання стародавніх рукописів, знайдених в 1945 році в однойменному поселенні в Єгипті. Зібрання складалося з 12 повних текстів і фрагментів тринадцятого, всі документи були записані на папірусі. Велика частина з них являє собою переклади з грецької на коптську мову, ймовірно, зроблені в III і IV століттях. Один з таких перекладів виявився в бібліотеці Оксфорда, де був забутий на десятиліття.

"Сказати, що ми були дуже раді, коли ми зрозуміли, що саме знайшли - це м'яко сказано. Ми ніколи не підозрювали, що грецькі фрагменти Першого Апокаліпсису Іакова збереглося з давніх часів. Але вони були, були прямо перед нами", - зізнається один з авторів відкриття, Джеффрі Сміт, доцент кафедри релігієзнавства університету в Остіні, штат Техас.

Фрагмент єретичного манускрипту передає слова Ісуса, що описує небеса і прийдешні події, включаючи смерть самого Іакова. Ісус звертається до Іакова як до свого брата. Рукопис також доповнений розповіддю про життя і служіння Ісуса.

"Текст доповнює біблійну розповідь про життя Ісуса і служіння, дозволяючи нам отримати доступ до розмов, які нібито мали місце між Ісусом і його братом, Іаковом - таємними повчаннями, які дозволили Іакову бути хорошим апостолом після смерті Ісуса", - додав Сміт.

За словами вчених, манускрипт міг використовуватися в освітніх цілях і бути зразком, за яким вчилися читати і писати. Справа в тому, що писар розділив більшу частину тексту на склади, що нехарактерно для рукописів того часу.

Раніше НВ повідомляло, що дослідникам з Афінського національного технічного університету вдалося уточнити час створення печери в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Виявилося, що печера була створена на 300 років пізніше смерті Ісуса. До таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши вапняний розчин зі стін печери.

Показати ще новини
Радіо НВ
X