Вчені виявили гени, які впливають на вік початку сексуальної активності людини

19 квітня 2016, 11:43
Міжнародна група дослідників виявила гени, які визначають вік, коли людина матиме перший сексуальний досвід. Вони також впливають на поведінку і характер

У ході дослідження вчені проаналізували інформацію, почерпнуту з генетичних баз даних Великобританії, США і Ісландії. В цілому їх дослідження охопили 385000 чоловіків і жінок, які проживають у цих країнах.

Відео дня

У підсумку дослідники вирахували 38 генних варіацій, що визначають строки настання статевої зрілості і вік першого сексуального досвіду. Раннє настання статевої зрілості вчені пов'язують з раннім початком сексуальної активності. Проте їх роль зводиться не тільки до цього. Деякі також впливають на поведінку і характер: схильність до ризику, дратівливість і швидкість когнітивного процесу.

Втім, за словами авторів відкриття, гени не є вирішальним чинником, що визначає терміни початку сексуальної активності і поведінку. Економічні та соціальні чинники (особливості вплив батьків і духовних лідерів) також відіграють у цьому значну роль. Як розповів один з дослідників, в даному питанні природі відводиться лише чверть заслуг, а три чверті – вихованню.

Деякі експерти скептично сприйняли результати дослідження. Так, генетик з медичної школи Університету Еморі Пен Цзінь вважає, що в майбутньому варто прийнятий до уваги дані про жителів не західних країн, у яких є свої культурні особливості, пов'язані зі статевим життям.

Самі автори дослідження планують в майбутньому вивчити генні варіації, пов'язані з психічними розладами (наприклад, з шизофренією), і їх зв'язок з раннім початком сексуальної активності.

Показати ще новини
Радіо NV
X