Вчені виявили пташеня в шматку бурштину віком 100 млн років

9 червня 2017, 13:10
Китайські орнітологи виявили чудово збережені обриси пташеня в шматку бурштину віком приблизно сто мільйонів років, пише N+1 з посиланням на журнал Gondwana Research

Шматок бурштину з пташеням був придбаний на ринку М'янми, вік бурштину становить приблизно сто мільйонів років (середній крейдяний період). Деякий час він зберігався в китайському музеї, і тільки нещодавно орнітологи звернули увагу на його вміст.

Відео дня

Птах всередині нього відноситься до енанціорнісових ("протилежні птахи") - вимерла група, яка жила в крейдяному періоді. Вважається, що це найкраще збережений зразок з усіх виявлених на сьогоднішній день.

Вчені відзначають, що видимі контури і деталі будови птаха це всього лише його "відбиток" на бурштині, і ДНК звідти виділити вже неможливо.

6533855ee1591f0a1b262630fe8de64d
6533855ee1591f0a1b262630fe8de64d Фото:

В смолі можна розгледіти фрагмент голови і шиї, частину крила і задньої ноги, а також м'які тканини хвоста, також добре проглядаються вухо і повіко. Можливо, пташенята цих птахів вилуплялися на землі і залазили на дерева, але на цьому шляху їм і могла зустрітися смертоносна смола.

Енанціорнісові були невеликими птахами, які домінували в кінці крейдяного періоду і повністю зникли разом з динозаврами. Вченим відомо близько шести десятків видів таких птахів, вони відрізнялися від сучасних, головним чином, наявністю зубів і кігтів на крилах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X