Вчені виявили пташеня в шматку бурштину віком 100 млн років
Шматок бурштину з пташеням був придбаний на ринку М'янми, вік бурштину становить приблизно сто мільйонів років (середній крейдяний період). Деякий час він зберігався в китайському музеї, і тільки нещодавно орнітологи звернули увагу на його вміст.
Птах всередині нього відноситься до енанціорнісових ("протилежні птахи") - вимерла група, яка жила в крейдяному періоді. Вважається, що це найкраще збережений зразок з усіх виявлених на сьогоднішній день.
Вчені відзначають, що видимі контури і деталі будови птаха це всього лише його "відбиток" на бурштині, і ДНК звідти виділити вже неможливо.

В смолі можна розгледіти фрагмент голови і шиї, частину крила і задньої ноги, а також м'які тканини хвоста, також добре проглядаються вухо і повіко. Можливо, пташенята цих птахів вилуплялися на землі і залазили на дерева, але на цьому шляху їм і могла зустрітися смертоносна смола.
Енанціорнісові були невеликими птахами, які домінували в кінці крейдяного періоду і повністю зникли разом з динозаврами. Вченим відомо близько шести десятків видів таких птахів, вони відрізнялися від сучасних, головним чином, наявністю зубів і кігтів на крилах.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.