Монстр виживання. Вчені відродили тварину, яку заморозили 30 років тому

17 червня 2021, 22:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені Національного інституту полярних досліджень Японії повернули до життя тихоходку, яку вони заморозили 30 років тому в Антарктиді.

Тихоходки — це одна з найбільш стійких форм життя, яка існує на Землі. Вони виживуть як в найсильнішому холоді (вони можуть прожити вісім годин навіть при абсолютному нулі — мінус 273 градуси за Цельсієм); при найсильнішій спеці — вище 100 градусів за Цельсієм; при тиску, який чиниться на дні Маріанської западини; при тривалому радіаційному опроміненні і навіть у вакуумі.

Відео дня

Вони виростають до приблизно 0,5 мм в довжину, у них чотири пари ніг, кожна з яких закінчується 4-8 кігтями або присосками. Харчуються маленькі водяні ведмеді (так їх прозвав Йоганн Август Геце, який знайшов їх) рослинними клітинами та водоростями.

Вчені заморозили тихоходку та яйце, пише MSN. Вони пролежали в умовах двадцятиградусного морозу 30 років, після чого дослідники розморозили їх — і з подивом виявили, що тварина повернулася до свого життя без будь-яких дефектів.

Раніше найбільшим досягненням були дев'ять «заморожених» років, після яких тихоходки також змогли повернутися до нормального життя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X