Такого ми ще не бачили. Фізики відтворили смерть зірки у лабораторії

30 жовтня 2021, 07:03
НВ Преміум
Спалах наднової — досить рідкісне явище, через що вчені досі не розуміють усіх його механізмів. (Фото:NASA)

Спалах наднової — досить рідкісне явище, через що вчені досі не розуміють усіх його механізмів. (Фото:NASA)

Команда британських та канадських фізиків простежила за реакцією, яка відбувається під час спалаху наднової. Як виявилось, ядерна реакція під час смерті зірки відбувається повільніше, ніж вважалося раніше.

Після Великого вибуху і до того моменту, як у Всесвіті почали з'являтися зірки, наш світ складався переважно з водню та гелію. Саме зірковий ядерний синтез наповнив космос важчими елементами на кшталт вуглецю, кисню, заліза і навіть золота.

Відео дня

Якщо спростити, весь світ, який ми бачимо і знаємо, існує саме завдяки зіркам. Без них космос був би порожнім і вічно темним місцем, млявим і, давайте визнаємо, далеко не таким цікавим, яким він є зараз.

Спалах наднової — досить рідкісне явище, через що вчені досі не розуміють усіх його механізмів.

У 2019 році дослідники з Університету Гвельфа та Колумбійського університету випустили дослідження, в якому докладно викладається їхнє припущення про те, що всі найважчі елементи у світі, включно із золотом і платиною, виковані в рідкісній формі наднової, що називається колапсаром — спалаху наднової зірки масою понад 30 Сонць, що колапсує в чорну діру.

Новий експеримент групи вчених під керівництвом британського фізика Гевіна Лотея з Університету Суррея пролив трохи більше світла на цю гіпотезу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X