Вчені: у світі зупинилось зростання викидів вуглекислого газу

15 листопада 2016, 10:08
Обсяг викидів СО2 в атмосферу не зменшується, але вже і не росте за рахунок зміни енергополітики США

Важливу роль у скороченні темпів викидів вуглекислого газу зіграло зниження споживання вугілля в США в минулому році. Про це свідчать дані доповіді організації Глобальний проект по вуглецю, передає BBC.

Відео дня

Незважаючи на прискорення темпів економічного зростання, викиди вуглекислого газу вже третій рік не збільшуються, говориться в доповіді. Експерти вважають, що ще рано говорити про те, що рівень викидів вуглекислого газу досяг піку.

З початку тисячоліття обсяг шкідливих викидів в атмосферу щорічно збільшувався приблизно на 3% - багато в чому через економічну експансію Китаю, який вводив в дію два вугільні підприємства щотижня. Але з 2012 року, коли споживання вугілля стало скорочуватися, знизилися і викиди вуглекислого газу, відзначають автори дослідження.

"Важко сказати, чи відбувається це через успішну реструктуризацію китайської економіки чи це ознака економічної нестабільності Китаю", - заявив один із співавторів дослідження, Глен Петерс з Центру клімату та екологічних досліджень в Осло.

У США викиди вуглекислого газу знижуються з 2007 року. Падіння відбувається на тлі зниження попиту на американське вугілля.

"Вітер, сонячна енергія і газ продовжують витісняти вугілля у виробництві електроенергії в США", - зазначив Глен Петерс.

"Плани Трампа відродити вугільну промисловість не зможуть змінити існуючі закони ринку, які ведуть до зниження вугільної маси в цілому", - додав він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X