Вчені створили наночастинки, здатні перемогти бактерії за лічені секунди

21 березня 2016, 11:59
Створені вченими наночастинки за допомогою інфрачервоного світла зуміли всього за кілька секунд впоратися з хвороботворними бактеріями

Про це з посиланням на результати дослідження, опублікованого в журналі Optical Materials Express, передає Lenta.

Для цього дослідники використовували явище, відоме як плазмонний резонанс, яке полягає в особливих електронних коливаннях на поверхні наночастинок, що виникають при опроміненні світлом під особливим кутом.

Відео дня

Як зазначається, при цьому частинка здатна ефективно поглинати випромінювання і виділяти велику кількість тепла.

Об'єктом досліджень стали наночастинки, що представляють собою пористі золоті диски діаметром до 400 нанометрів.

На рівномірному шарі з крихітних дисків розміщувалися три види бактерій: кишкова паличка (Escherichia coli) і термостійкі Bacillus subtilis і Exiguobacterium, після чого наночастинки опромінювалися інфрачервоним світлом від п'яти до 30 секунд.

Результати показали, що наночастинки нагрівалися до 200 градусів Цельсія - температура, яка перевищує термостійкість бактерій, в результаті чого колонія E. coli повністю гинула протягом п'яти секунд, а Bacillus subtilis і Exiguobacterium через 25 секунд.

Вчені вважають, що їх розробка дозволить створити нові способи терапії захворювань, викликаних стійкими до антибіотиків хвороботворними організмами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що корпорація Google представила проект діагностики на ранніх етапах онкологічних, серцево-судинних та інших захворювань за допомогою наночастинок.

Показати ще новини
Радіо НВ
X