Вчені створили найменший у світі магнітофон з кишкової палички

24 листопада 2017, 21:12
Дослідники зламали імунну систему бактерії і змогли перетворити її на мікроскопічний магнітофон за допомогою технології CRISPR

Вчені з медичного центру Колумбійського університету в США відзначають, що технологія відкриває шлях для створення живих пристроїв моніторингу, які можуть бути використані для аналізу забруднюючих речовин в екосистемах, пише Science Alert.

Відео дня

Вчені помістили систему редагування генів, яка називається CRISPR-Cas в бактерію кишкової палички Escherichia coli, що відома природною здатністю запам'ятовувати генетичну інформацію про віруси.

"Система CRISPR-Cas є природним біологічним запам'ятовуючим пристроєм. Це система, яка вже була відточена завдяки еволюції, і вона дійсно чудова в зберіганні інформації", - відзначають автори дослідження.

Для створення незвичайного магнітофона вчені модифікували частину ДНК під назвою плазмід, давши йому можливість створювати більше копій в бактеріальній клітці у відповідь на зовнішній сигнал. В результаті створюється суміш фонових послідовностей, які записують час і послідовності сигналів, що міняються залежно від оточення клітини. Потім вчені можуть вивчити локус CRISPR, прочитати запис і зняти хронологічні показники.На даний момент вченим вдалося домогтися можливості збереження інформації про тип і силі впливу на клітину.

Наступним кроком розвитку цієї технології стане реагування на біомаркери хвороб в травній системі, які можуть коливатися протягом декількох днів. Це дозволить отримати точні і безпечні інструменти для аналізу складних середовищ всередині нас.

"Такі бактерії, коли їх проковтне пацієнт, можуть записувати зміни, які вона відчуває на всьому протязі шлунково-кишкового тракту, що дає безпрецедентний погляд на раніше недоступні феномени", - говорить старший автор дослідження, біофізик Харріс Ван.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X