Вчені спростували зв'язок землетрусів з фазами Місяця

18 січня 2018, 07:04

Американські сейсмологи досліджували дані про 204 потужних землетруси і прийшли до висновку, що фази Місяця не можуть значно вплинути на силу землетрусів.

Вчені з США спробували спростувати результати дослідження 2016 року про те, що що великі землетруси трапляються найчастіше під час або поруч з повним місяцем або молодиком, пише Science Alert.

Відео дня

Для цього сейсмологи вивчили 204 землетруси магнітудою 8 і вище з глобального каталогу цих катаклізмів, який враховує події з 1600-х років. Фахівці порівняли дати катаклізмів і фаз Місяця в той час.

Результати дослідження припускають, що попередні дані, які показали кореляції між землетрусами і фазами Місяця, або землетрусами і порою року, є просто результатом випадковості. Іншими словами, ніяких доказів того, що великі катастрофи залежать від положення Землі щодо Сонця чи Місяця немає.

"Коли ви аналізуєте абсолютно випадковий набір даних, в них часто виникають різні "сигнали", подібні до того, як іноді монета може п'ять разів поспіль впасти решкою. В цьому випадку відбулося щось подібне", - наголосила один з авторів дослідження, Сьюзан Хау з Геологічної служби США.

Наприклад, 16 з 204 досліджених землетрусів - більше, ніж в будь-який інший день місячного циклу - сталася через сім днів після молодика, коли гравітаційні взаємодії між Місяцем і Землею мінімальні.

"Але, коли наступного разу виникне дуже потужний землетрус під час повного місяця, ці ідеї знову спливуть і почнуть розповсюджуватися по суспільству, що, як я сподіваюся, наша робота допоможе зупинити", - визнає Сьюзан Хау.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X