Вчені спростували міф про те, що одностатеві шлюби негативно відбиваються на дітях

25 квітня 2016, 12:51
Дослідники із США і Нідерландів вивчили здоров'я, емоційний стан, поведінку та здібності до навчання у дітей в одностатевих сім'ях і не виявили відмінностей в порівнянні з дітьми з гетеросексуальних сімей

У дослідженні брало участь 190 сімейств, у яких була як мінімум одна дитина у віці від 6 до 17 років. З них 95 сімей були утворені партнерами різної статі, а 95 – двома жінками. Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics.

Відео дня

Як зазначає Альфредо Карпінетті з сайту IFLScience, разом з цим кількість наукових досліджень, які свідчать, що виховання дітей в одностатевих сім'ях не чинить на них негативного впливу, досягла 74-х. Всі вони пройшли рецензування і були опубліковані в спеціалізованих виданнях. 4 дослідження, які стверджують протилежне, були розвінчані, або не пройшли рецензування.

У той же час американські та голландські вчені виявили, що виховання дітей в одностатевих сім'ях супроводжується підвищеним стресом у батьків. Вони вважають, що це викликано "переживаннями, пов'язаними з вихованням дітей в гомофобному суспільстві". Крім того, батьки "відчувають великий тиск, викликаний бажанням продемонструвати високу якість виховання".

Для своєї роботи вчені скористалися даними загальнонаціонального опитування, присвяченого дитячому здоров'ю, яке було проведено у США в 2011-2012. Спершу вони збиралися взяти для дослідження 139 жіночих та 17 чоловічих пар, але потім скоротили кількість сімей-потенційних учасників до 106. У зв'язку з тим, що після відбору чоловічих пар залишилося всього 11, дослідники вирішили зосередитися виключно на жіночих парах.

Показати ще новини
Радіо NV
X