Таємні знаки. Вчені розшифрували напис на камені віком 2000 років

17 червня 2020, 16:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Мексиці археологи вивчили малюнок на камені віком близько 2000 років і встановили, що цей артефакт є точною картою частини давньої Мезоамерики.

Базальтова скеля, висотою в людський зріст була виявлена на південь від міста Коліма в Мексиці.

Перевірка карти була проведена археологом Рафаелем Платасом Руїсом, який виявив, що деякі особливості також відповідають географічному ландшафту південного схилу вулкана Коліма, з чітко видимими ярами і ріками.

Відео дня

Рафаель Платас Руїс сказав: «Без сумніву, ці камені-карти допомогли зрозуміти і полегшити управління земельними ресурсами. Крім того, вони були способом збереження знань від одного покоління до іншого, в той час, коли писемності не існувало на цій території».

Археологи вважають, що різьблення було зроблено між 200 р до н.е. і 200 р н.е., пізнім докласичним і раннім класичним періодами.

На думку вчених, жителі регіону детально вирізали на каменях карти своїх територій. Огляд цих реліквій показав, що для цього використовувалося як мінімум три методи гравіювання.

Місцезнаходження великих поселень древніх співтовариств на карті було відзначено невеликими круглими виїмками, а річки вигравірувані у вигляді ліній. Причому, як показав аналіз, ця карта досить точно відображає навіть сучасний ландшафт.

Додамо, в березні 2020 антрополог Чарльз Голден і його колеги знайшли давно втрачену столицю стародавнього королівства майя на задньому дворі ферми мексиканського скотаря.

Голден, у співпраці з біоархеологом Університету Брауна Ендрю Шерер і групою дослідників з Мексики, Канади і США, почали розкопки цього місця ще в червні 2018 року.

Серед їх знахідок — безліч пам’ятників майя, на одній з яких є важлива напис, що описує ритуали, битви, міфічного водного змія і танець бога дощу. Вони також знайшли залишки пірамід, королівського палацу і майданчики для балу.

Голден і його колеги вважають, що археологічні розкопки, названі Лаканджа цельталь, були столицею королівства Сак-Ци, розташованого на території сучасного штату Чіапас на південному сході Мексики. Ймовірно, воно було заселене приблизно в 750 р до н.е., а потім розвивалося понад 1000 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X