Вчені розробили імплант сітківки, який може відновити зір мільйонам людей

13 березня 2017, 13:29
В Італії створили заміну сітківки ока, яка відновила втрачений зір у щурів і незабаром повинна бути випробувана на людях

Імплант, який перетворює світло на електричний сигнал, що стимулює зорові нейрони, дає надію мільйонам людей із захворюваннями сітківки ока, пише Science Alert.

Італійські вчені знайшли спосіб боротьби з дегенерацією сітківки, зокрема, з таким захворюванням, як пігментний ретиніт, при якому клітини фоторецепторів в оці починають руйнуватися, що призводить до сліпоти, хоча нейрони сітківки не пошкоджуються.

Відео дня

Команда вчених з італійського технологічного інституту розробила протез, імплантований в око, який служить в якості заміни ушкодженої сітківки. Імплант зроблений з тонкого шару провідного полімеру, поміщеного на шовковій основі і покритого напівпровідниковим полімером.

Напівпровідниковий полімер поглинає фотони, коли світло проникає в кришталик ока. Коли це відбувається, електрика стимулює нейрони сітківки ока. Працездатність протеза вже перевірили на щурах. Зокрема, у тварин спостерігали підвищення активності первинної зорової кори, яка обробляє візуальну інформацію.

"Ми сподіваємося отримати відмінні результати на людях. Ми плануємо провести перші випробування на людях у другій половині цього року і зібрати попередні результати протягом 2018 року. Цей імплант може стати поворотним моментом у лікуванні складних захворювань сітківки", - говорить один з дослідників , офтальмолог Грасіа Пертиле.

Тим не менш, команда визнає, що результат, отриманий в дослідах з людьми, може відрізнятися від дослідів з тваринами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X