Вчені розробили біологічний суперкомп'ютер, який працює подібно живому організму

3 березня 2016, 17:53
Міжнародна група вчених побудувала модель біологічного суперкомп'ютера, який компактніше традиційних аналогів, споживає менше енергії і працює за допомогою протеїнів

Модель була створена завдяки комбінації геометричного моделювання та інженерного ноу-хау. У ролі останнього виступає мікрочіп, який працює за допомогою протеїнів, а енергію забезпечує аденозинтрифосфат (джерело енергії для біохімічних процесів, що протікають в живих організмах).

Відео дня

Такий чіп практично не нагрівається. Суперкомп'ютер, який працює з його допомогою, споживає значно менше енергії і не потребує охолодження. Тож він є більш екологічно чистим.

Модель біологічного суперкомп'ютера пройшла перше випробування, ефективно вирішивши класичну математичну задачу. Проте вчені визнають, що їх очікує ще чимало роботи, щоб пройти шлях від створеної ними моделі до повністю функціонуючого комп'ютера.

"Важко сказати, як скоро ми побачимо робочий біологічний суперкомп'ютер", - говорить провідний автор проекту професор Ден Ніколау з канадського університету Макгілла, додаючи, що поки він та його команда вирішили одну проблему, але треба вирішити ще чимало інших.

Показати ще новини
Радіо NV
X