Вчені розповіли про нове відкриття в геологічній історії Меркурія
Моделювання геологічної історії планети відбувалося за допомогою фотографій поверхні Меркурія, отриманих автоматичною міжпланетною станцією Меѕѕеngеr (яка завершила свою роботу в 2015 році).
Використовуючи ці знімки, дослідники провели аналіз, в якому на основі розміру і кількості кратерів на поверхні планети вони вирахували приблизний вік ефузивних вулканічних відкладень на Меркурії.
Результати моделювання показали, що ефузивна активність вулканів (існує два типи вулканічної активності - експлозивна, коли виверження носить вибуховий характер і ефузивна, коли потоки лави розливаються повільно і спокійно) завершилася на найближчій до Сонця планеті приблизно 3,5 мільярда років тому.
Таким чином, є суттєві відмінності між Меркурієм і іншими планетами Сонячної системи. Наприклад, на Землі ефузивний вулканізм ще існує, а на Марсі і Венері він також перервався мільйони років тому.
Читайте також у розділі Наука:- NASA опублікувало захоплююче відео проходження Меркурія по диску Сонця
- Астрономи виявили 100 нових планет за межами Сонячної системи
"Існує величезна геологічна різниця між Меркурієм і Землею, Марсом чи Венерою. У Меркурія в порівнянні з іншими планетами набагато менша мантія, у якій радіоактивний розпад виробляє тепло, і тому він остудився набагато раніше. В результаті Меркурій почав стискатися, і кора фактично перекрила всі канали, за якими магма могла досягти поверхні", - йдеться в статті.
Вчені вважають, що нове відкриття впорядковує геологічну історію планети, а також допомагає зрозуміти, що відбувається з небесними об`єктами при їх охолодженні і поступовому стисненні.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.