Вчені вирахували, коли людство зможе увійти в контакт з інопланетянами

15 червня 2016, 14:32
Астрономи з Корнельського університету у Великобританії відповіли на питання, чому людство досі не вступило в контакт з позаземними цивілізаціями, і коли можна чекати цієї події

Виступаючи перед Американським астрономічним товариством в Каліфорнії Еван Соломонідіс з Корнелльського університету зазначив, що контакту з позаземними цивілізаціями можна очікувати не раніше, ніж за 1500 років.

Відео дня

"Ми не чули нічого про прибульців поки, оскільки космос – дуже великий, але це не означає, що в ньому більше нікого немає, - сказав Соломонідіс. – Ми можемо почути що-небудь у будь-який момент, але більш імовірно, що це відбудеться тільки за 1500 років".

Соломонідіс є співавтором наукової роботи, покликаної дати пояснення парадоксу Фермі. В середині минулого століття його сформулював італійський фізик Енріко Фермі. Він задався питанням, чому людство досі не зіткнулося зі слідами позаземних цивілізацій, якщо допускається, що їх існує чимало.

Астрономи з Корнелльського університету вважають, що для цього просто поки не пройшло достатньо часу. Вони вказують на те, що людство виробляє сигнали (радіо і телевізійні), які могли б помітити інопланетні цивілізації, всього 80 років.

За їх розрахунками, за цей час вони могли досягти приблизно 8,5 тисяч зірок та близько 3,5 тисяч планет земного типу. Цього недостатньо, щоб розраховувати на відповідну реакцію.

"Ми припускаємо, що менше 1% галактики було охоплено до теперішнього часу і ми не очікуємо зв'язку до тих пір, поки наші сигнали не дійдуть приблизно до половини зірок і планет", - підкреслює Соломонідіс.

За його словами, не обов'язково, що через 1500 тисячі років людство обов'язково вступить в контакт з інопланетними цивілізаціями, але малоймовірно, що це станеться до цього часу.

Раніше в цьому році астроном з Рочестерського університету Адам Франк обчислив, наскільки ймовірно, що людство є єдиною за розвинених цивілізацій, які коли-небудь існували у Всесвіті. На його думку, вірогідність цього становить 1 до 10 мільярдів трильйонів.

Показати ще новини
Радіо NV
X