Вчені розповіли, як сонячна активність посилить ефект глобального потепління

15 лютого 2018, 07:00

За прогнозами дослідників, незабаром сонячна активність повинна знизитися, але лише на певний час.

Після 2070 року обсяги ультрафіолетового випромінювання повинні знову вирости, підсилюючи ефект змін клімату, йдеться в статті Space.com.

Зменшення активності Сонця називається Великим мінімумом, періодичним подією, протягом якого магнетизм Сонця зменшується, сонячні плями утворюються нечасто. За прогнозами американських дослідників, Сонце може випускати менше випромінювання до середини століття, даючи Землі шанс нагріватися трохи повільніше, проте це не зможе повністю зупинити глобальне потепління на нашій планеті.

Відео дня

Дослідники з університету Каліфорнії вважають, що новий Великий мінімум може початися в 2020 році і триватиме близько 50 років. Вчені оцінили, наскільки інтенсивним може бути така подія на основі аналізу майже 20-річних записів даних про випромінювання зірок, які слідують циклам, подібним до сонячного. Зменшення сонячного випромінювання при нормальному сонячному мінімумі недостатньо для значного впливу на земний клімат. Але великий мінімум означає, що активність впаде ще на 7%.

Проте, це зниження активності Сонця не зможе компенсувати підвищення температури на нашій планеті за рахунок збільшення концентрації основного парникового газу в атмосфері Землі - діоксиду вуглецю. Протягом сотень тисяч років концентрація цього газу не перевищувала 300 ppm (мільйонних часток за обсягом), а тепер, після Промислової революції, вона підвищилася до 400 ppm, пояснюють вчені.

"Тепер у нас є орієнтир, використовуючи який ми можемо поліпшити кліматичні моделі. Тому ми можемо краще зрозуміти, як зміни сонячного УФ-випромінювання впливають на зміну клімату", - сказав провідний автор дослідження, фізик Ден Любін з Інституту океанографії Скріппса в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

За його даними, за півстоліття усереднена температура повітря зменшиться лише на кілька десятих градуса Цельсія. Таким чином, збільшення сонячної активності після 2070 року швидко призведе до того, що це зниження буде "відіграно", а в подальшому сонячна активність тільки прискорить процеси глобального потепління.

Раніше НВ повідомляло, що учені попередили про всесвітній потоп до кінця 21 століття. Американські кліматологи встановили, що до кінця століття підвищення рівня світового океану загрожує затопленням прибережних містах і островам.

Рівні моря підвищаться як мінімум на 65 см до 2100 року, що в два рази більше, ніж прогнозувалося деякими моделями. Експерти кажуть, що головною причиною цього є танення льоду в Гренландії і Антарктиці. Повені вдарять по побережжю Південної Флориди, Бангладешу, Шанхая і частини Вашингтона, вважають вчені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X