Вчені розкрили таємницю походження золота на Землі

28 листопада 2017, 21:01
Іспанські дослідники довели, що золото народжується в мантії Землі, а потім піднімається до поверхні

До таких висновків прийшли вчені з відділу мінералогії та петрології Університету Гранади, які працювали разом з колегами з Чилі, Австралії та Франції, повідомляє IBT.

Відео дня

Геосфера Землі ділиться на три великі частини: кору, мантію і ядро. Корисні копалини, які люди можуть отримувати, містяться в корі. Мантія відокремлює ядро від земної кори і йде на глибину в 17 кілометрів під океанами і 70 кілометрів під континентами. Судячи з усього, саме в мантії і формується золото.

"Пошук золота стимулював міграцію, експедиції і навіть війни, але його походження є одним з основних питань в області походження корисних копалин", - говорить одн з авторів дослідження Хосе Марія Гонсалес з Університету Гранади.

Вчений зазначив, що людина не може досягти земної мантії. Проте, елементи мантії потрапляють до людей. Ксеноліти з мантії досягають поверхні після землетрусів або вулканічних вивержень.

Ксеноліти, які вивчали експерти, були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії - одній з найбільших золотоносних провінцій на всій планеті. Команда вчених виявила в них тонкі, як людське волосся, частинки золота.

"Це перший доказ вмісту золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, золотоносною провінцією Патагонію зробила багата золотом мантія, що розташовується на глибині 70 кілометрів під континентом", - пояснив Хосе Марія Гонсалес.

Показати ще новини
Радіо НВ
X