Вчені розкрили секрет дивних черепів середньовічних європейських жінок

15 березня 2018, 07:03

Міжнародна група вчених з'ясувала походження витягнутих черепів, знайдених в Німеччині. Вік цих останків становить майже півтори тисячі років.

Загострені черепа, ймовірно, належали нареченим з півдня Європи, пише Live Science.

Швейцарські, німецькі та британські дослідники під керівництвом Йоахіма Бюргера з Майнцского університету вивчили ДНК, виділену з останків 36 осіб, що жили в кінці V-початку VI століть на території сучасної Баварії. У 14 з них (всі жінки) були подовжені черепи.

Відео дня

Виявилося, що більшість жінок з деформованими черепами генетично були схожі на сучасних жителів Болгарії і Румунії, а одна з них генетично була схожа на жителів Центральної Азії і на 20 відсотків відповідала ДНК жителів Східної Азії. У той же час стародавні жителі Баварії зі звичайною формою черепа походили з Північної або Центральної Європи.

Цікаво, що поховані вони були разом з місцевими жителями, і особливих похоронних обрядів для них, по всій видимості, не проводилося. На думку вчених, черепа цим жінкам витягали навмисно, щоб підкреслити їх благородне походження і багатство. Можливою метою, з якою жінки потрапляли з однієї частини Європи в іншу, дослідники називають династичні шлюби між племенами.

На думку дослідників, отримані результати підтверджують гіпотезу про міграцію стародавніх європейців, а не тільки їх культури. Імовірно, представники племені баварів підтримували відносини з жителями південно-східної Європи, що жили в середній і нижній течії Дунаю.

Аналіз ДНК показав, що загострені черепа були не єдиною відмінністю іноземних наречених. У більшості, ймовірно, були карі очі і світле або каштанове волосся, в той час як люди з нормальною формою черепа мали гени для світлого волосся і блакитних очей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X