Вчені прочитали думки повністю паралізованих пацієнтів

2 лютого 2017, 17:19
Нова технологія інтерфейсу мозок-комп'ютер може допомогти людям з синдромом "замкненої людини" - паралічем при повній схоронності свідомості і чутливості

Цей метод є неінвазивним, тобто для збору даних вченим не потрібно проникати через шкіру або слизові оболонки, пише Science Alert.

Дослідження були проведені на чотирьох повністю паралізованих пацієнтах, у яких мозок повністю втратив здатність контролювати м'язи. Ці люди не могли рухатися і говорити, більше того, на відміну від багатьох паралізованих, вони не могли навіть рухати очима. Тим не менш, їх мозок продовжував працювати.

Відео дня

Потім дослідники поставили пацієнтам ряд простих запитань, відповідь на які могла бути обмежена словами так чи ні, а комп'ютер навчався інтерпретувати сигнали мозку. В ході тестового режиму точність інтерпретації відповідей досягла 75%.

Надалі питання ставали складніше. Зокрема, всі пацієнти були в змозі відповісти на питання "чи були вони щасливі останнім часом" - і всі четверо відповіли ствердно. Одного пацієнта також запитали, дає згоду на шлюб своєї дочки. На жаль для пари, він сказав, що ні.

У своєму дослідженні вчені використовували незвичайний спосіб виявлення нейронної активності, який вимірює зміни в кількості кисню в головному мозку, а не електричні сигнали. Для зчитування сигналів використовувався магнітно-резонансний томограф, який спостерігав за роботою різних відділів кори і глибинних шарів мозку, і інфрачервоний спектроскоп.

Добровольці продовжують використовувати систему в домашніх умовах після закінчення дослідження. Автор дослідження, Ана Матран-Фернандес, зазначає, що її прилад - це тільки перший крок на шляху до створення більш складних систем двостороннього зв'язку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X