Вчені припустили, навіщо тиранозаврам потрібні були маленькі передні кінцівки

3 листопада 2017, 21:03
Американський палеонтолог Стівен Стенлі запевняє, що маленькі "руки" були потрібні динозаврам цього виду для того, щоб потрошити здобич

На думку вченого, передні кінцівки тираннозавра закінчувалися пазурами довжиною більше десяти сантиметрів, пише Fox News.

Тиранозавр Рекс - один з найвідоміших динозаврів в світі. Його вважають одним з найстрашніших вбивць в історії планети Земля. Але його грізний образ трошки зіпсований маленькими передніми лапками - одними з найменших серед усіх динозаврів, якщо підраховувати пропорційно по відношенню до розміру тіла.

Відео дня

І ось тепер палеонтолог Стівен Стенлі з Гавайського університету запевняє, що природа наділила динозавра "грізною зброєю". На його думку, крихітні лапи були оснащені кігтями довжиною 4-5 дюймів, тобто 10-12 сантиметрів. Такі кігті дозволяли тиранозавру потрошити свою здобич.

"Його короткі, сильні передні лапи і великі кігті дозволили б тиранозавру нанести по чотири рани довжиною метр або більше і глибиною в кілька сантиметрів протягом декількох секунд", - сказав Стенлі.

У той же час, наукове співтовариство ставить під сумнів дані палеонтолога. Біолог Якоб Вінтер з Брістольського університету заявив, що припущення Стенлі не зовсім логічне з точки зору біомеханіки. Адже кінцівки тираннозавра були всього лише метрової довжини, а це значить, що скористатися ними як зброєю можна тільки при наближенні до жертви на коротку відстань.

Як повідомляло НВ, британські палеонтологи провели аналіз білка колагену з кісток тиранозавра і довели, що Парк Юрського періоду ніколи не буде існувати. З'ясувалося, що в кістках тиранозавра, якого досліджували британці, знаходився тільки колаген сучасних страусів, тобто сучасні, а не стародавні білки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X