Вчені повідомили про можливе відкриття другого бозона Хіггса на Великому адронному колайдері

14 грудня 2015, 06:30
Фізики на Великому адронному колайдері (ВАК) виявили розпад на два гамма-фотона частинки масою близько 700 гігаелектронвольт

Відкриття фізиків може вказувати на існування другого бозона Хіггса, який передбачений суперсиметричними розширеннями до Стандартної моделі (СМ).

Про можливе відкриття повідомив, зокрема, ізраїльський астрофізик Маріо Лівіо на своїй сторінці в Facebook і акаунті в Twitter. Повідомлення науковця поки що не отримала офіційного підтвердження.

Відео дня

Підтвердження інформації фізиків з CMS і ATLAS може означати наявність у природі скалярної частинки масою близько 700 гігаелектронвольт і вихід вчених за межі СМ.

Сучасні теорії, наприклад, мінімальна суперсиметрична СМ (МССМ), передбачають існування даних частинок. Їх роль відіграють додаткові бозони Хіггса (крім вже відкритого в 2012 році бозона масою близько 125 гигаэлектронвольта).

Раніше фахівці CERN (Європейської організації з ядерних досліджень) при збільшенні енергії на Великому адронному колайдері виявили канал розпаду Бозона Хіггса на дві елементарні частки, що порушує раніше відомі фізичні принципи.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X