Вчені попереджають: від Антарктиди відколеться найбільший айсберг

6 січня 2017, 10:36
Від антарктичних льодів ось-ось відколеться айсберг, який увійде в десятку найбільших в історії

За припущеннями дослідників, протягом кількох тижнів або місяців від льодовика Ларсена в Антарктиді відколеться брила льоду площею близько п'яти тисяч квадратних кілометрів, повідомляє BBC.

Відео дня

У грудні минулого року американське космічне агентство NASA показало фотографії розлому, шириною 100 м і глибиною до 500 м, що утворився на льодовику Ларсен C. Коли цей розлом дійде до океану, від льодовика відколеться крижина площею 5000 квадратних кілометрів.

Відбутися це може протягом місяців. Зараз розлому залишається 20 км до океану. У грудні минулого року тріщина пройшла майже таку саму відстань, 18 км, всього за кілька тижнів.

"Якщо через кілька місяців вона ще не відламається, я буду дуже здивований", - коментує професор Алан Лакмен, голова проекту Midas, в рамках якого вчені займаються спостереженням за зникненням полярних льодів.

Крижина, яка відколеться від Антарктиди, буде одним з найбільших айсбергів в історії, але її занурення в море незначно позначиться на рівні світових океанів. За деякими оцінками, якщо під воду піде весь льодовик цілком, рівень моря може піднятися на 10 сантиметрів.

На початку грудня 2016 року НВ повідомляло, що кількість морського льоду в Антарктиді і Арктиці досягла рекордно низького рівня, область розміром з Індію оголилася через зростання глобальних температур.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X