Вчені попереджають: половина тварин зникне з лиця Землі до кінця століття

27 лютого 2017, 10:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Провідні біологи припускають, що майже половина видів планети може бути визнана вимерлими до кінця століття, якщо негайно не будуть вжиті заходи

Для обговорення заходів по збереженню рідкісних тварин планети у Ватикані зберуть під егідою Папської Академії наук видатних біологів, екологів і економістів, пише The Guardian.

Відео дня

У виданій до початку конференції брошурі наводяться дані Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, відповідно до яких, загроза вимирання безлічі видів є рукотворною, тобто за неї несе відповідальність людина. 20% видів зараз знаходяться під загрозою вимирання, а до 2117 році це число зросте до 50%, тобто видове різноманіття на нашій планеті скоротиться наполовину.

В першу чергу, мова йде про вимирання не надто відомих видів тварин і рослин, які відіграють найважливішу роль в існуванні біосфери Землі. Вони поглинають викиди вуглекислого газу, регенерують грунт і зберігають контроль кількості комах-шкідників.

"Багаті західні країни в даний час викачують ресурси планети і знищують її екосистеми з безпрецедентною швидкістю. Ми захоплюємо всю рибу з моря, руйнуємо коралові рифи і відправляємо вуглекислий газ в атмосферу. Ми вже викликали значне вимирання. Питання полягає в тому, як ми можемо це зупинити", - сказав біолог Пол Ерліх, зі Стенфордського університету в Каліфорнії. До речі, участь у конференції Пола Ерліха, який виступає за регулювання народжуваності, викликало протести католиків по всьому світу.

Тим не менш, за словами економіста Парта Дасгупта з Кембриджського університету, "давня ворожнеча між наукою і церквою, принаймні, в питанні про збереження нашої Землі, була подолана".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X