Око Саурона. Вчені вперше показали зображення диска навколо екзопланети — фото

24 липня 2021, 07:03

Астрономи вперше показали диск навколо планети, яка знаходиться за межами Сонячної системи. Вони впевнені — в майбутньому ми зможемо спостерігати за створенням нових планет і місяців в цій зоряній системі.

Диск оточує екзопланету PDS 70c, яка обертається навколо зірки, що знаходиться на відстані майже 400 світлових років від неї та сусідньої планети PDS 70b. Національна радіоастрономічна обсерваторія визначила, що цей диск складається з пилу і газу, які, як передбачається, створюють планети і місяці в результаті зіткнень, пише VICE. Повне дослідження було опубліковано в журналі The Astrophysical Journal Letters.

Відео дня

Екзопланета PDS 70c і навколишній її кільце (Фото: ESO / ALMA)
Екзопланета PDS 70c і навколишній її кільце / Фото: ESO / ALMA

Вчені виявили докази наявності диска в 2019 році, але вперше їм вдалося підтвердити його існування за допомогою комплексу радіотелескопів ALMA.

"PDS 70b і PDS 70c, які утворюють систему, що нагадує пару Юпітер-Сатурн, — єдині дві виявлені на даний момент екзопланети, які все ще знаходяться в процесі формування», — пише професор Міріам Кепплер з Інституту астрономії Макса Планка в Німеччині в дослідженні.

Однак навколопланетний диск екзопланети PDS 70c приблизно в 500 разів більший за кільця Сатурна. Вчені уточнюють, що діаметр диска має діаметр, який можна порівняти з відстанню від Землі до Сонця. Водночас, PDS 70b не міг сформувати свій навколопланетний диск, оскільки PDS 70c забирав весь пил на себе.

Вчені планують і далі спостерігати за цими планетами за допомогою Надзвичайно великого телескопа Європейської південної обсерваторії, який зараз будується в Чилі. Вони впевнені, що в майбутньому ми зможемо слідкувати за унікальними подіями — формуванням планет і місяців у молодій зоряній системі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X