Вчені пояснили природу загадкових пагорбів Плутона, які переміщюються по поверхні планетоїда

5 лютого 2016, 18:01
Вчені Національного управління з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) знайшли на Плутоні крижані айсберги, які дрейфують по азоту

Так, обробляючи дані, отримані з космічного апарату New Horizons, вчені виявили, що на поверхні Плутона існують пагорби, які повільно переміщюються. Дослідники прийшли до висновку, що це невеликі льодовики, які складаються з водяного льоду, і переміщуються по замерзлому азоту, подібно айсбергам в Північному Льодовитому океані, пише N+1.

Відео дня

Нагадаємо, згідно з даними, отриманими апаратом New Horizons, на поверхні Плутона існує водяний лід. Щільність водяного льоду становить 0,917 г/см3, щільність азотного льоду - 1,0265 г/см3, а щільність рідкого азоту - 0,804 г/см3.

При цьому варто зазначити, що існування рідкого азоту на поверхні Плутона малоймовірно, так як максимальна температура Плутона досягає 60 Кельвінів, а температура плавлення азоту становить 63,15 Кельвінів.

Читайте також у розділі Наука:

Саме на підставі цього вчені зробили висновок, що водяний лід "дрейфує" азотними крижаними рівнинами плато Супутник. Ці крижані пагорби, швидше за все, є уламками височин, що знаходяться по краях Серця Плутона, і переміщуюються азотними льодовиками в область Томбо.

Коли пагорби потрапляють на рівнину Супутник, поверхня якої має пористу структуру, під дією конвекції вони збиваються в невеликі групи. Розмір таких груп може досягати 20 кілометрів у поперечнику, а найбільше скупчення - пагорби Челленджера - має розмір від 35 до 60 кілометрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X