Вчені побудують телескоп для пошуку аналога Землі в системі Альфа Центавра

11 жовтня 2016, 14:21
Вчені оголосили про плани побудувати невеликий приватний орбітальний телескоп Project Blue для дослідження зоряної системи Альфа Центавра, повідомляє The New York Times

Як заявив керівник приватної компанії BoldlyGo Institute Джон Морсе, що входить в приватний концерн, який займається проектом, телескоп стане "Святим Граалем для пошуку екзопланет за межами Сонячної системи".

Відео дня

За словами Морсе, проект обійдеться орієнтовно від $25 млн до $ 50 млн, що становить 1/3 від витрат NASA на місію з аналогічною науковою метою. Очікується, що фінансування проекту буде здійснюватися за рахунок приватних пожертв.

Головною метою Project Blue буде виявлення планети зі схожими до Землі характеристиками, виявлення хімічних речовин, які свідчать про можливість наявності на ній життя. Очікується, що за розміром телескоп буде не більше пральної машини.

Раніше вчені повідомили, що зірка Проксима Центавра b, яка обертається навколо червоного карлика Проксима Центавра, можливо покрита океаном і є потенційно населеною живими організмами.

Альфа Центавра є найближчою до Сонця зоряною системою (4,35 світлових років) і складається з трьох зірок: Альфа Центавра A, Альфа Центавра B, Альфа Центавра C (або Проксима Центавра).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X