Вчені підтвердили, що популярні знеболювальні збільшують ризик серцевого нападу

15 травня 2017, 10:42
Дані експертів Університету Монреаля показують зв'язок між прийомом ліків і ризиком проблем з серцем

Така зв'язок, зокрема, була виявлена для препаратів ібупрофен, целекоксіб, диклофенак, напроксен і рофекоксіб, пише Science Alert.

Препарати, про які йде мова, це так звані НПЗЗ або нестероїдні протизапальні засоби.

Відео дня

Канадські вчені проаналізували дані майже півмільйона пацієнтів - 446,763 людина. Результати показали, що показали, що будь-яка доза НПЗЗ пов'язана з підвищеним ризиком серцевого нападу, навіть протягом першого тижня. За даними вчених, ризик може збільшуватися на 25%.

Важливо відзначити, що вчені досліджували так званий відносний ризик, тобто збільшення числа випадків хвороби, а не в розрахунку на 100 випробовуваних (так званий абсолютний ризик). Іншими словами, зростання відносного ризику на 25% означає, що у групі людей, що приймали знеболювальні частота серцевих нападів зростає на чверть, тобто, наприклад, з 4 до 5 відсотків.

"Ризики відносно невеликі, і для більшості людей, у яких немає високого ризику серцевого нападу, ці висновки мають мінімальні наслідки. Всі ефективні ліки мають небажані ефекти, в тому числі і знеболюючі, але це дослідження не причина, щоб викликати занепокоєння у більшості споживачів цих препаратів", - підкреслив представник Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, фармаколог Стівен Еванс, який не брав участі в дослідженні.

Раніше НВ повідомляло, що шведські вчені знайшли маркер швидкої смерті людини. Дослідники виявили, що ймовірність смерті людини була пов'язана з його здатністю правильно визначити запах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X