Вчені: перші люди з'явилися в Америці на 100 тисяч років раніше, ніж вважалося

27 квітня 2017, 10:46
Археологи виявили кістки, які доводять, що предки людей з'явилися на американському континенті не 25, а 130 тисяч років тому

Такий висновок дослідники зробили після того, як знайшли під час розкопок біля міста Сан-Дієго кістки мастодонта зі слідами обробки людиною, пише Science Alert.

Вчені виявили на уламках кісток тріщини, характерні для впливу твердим предметом. Крім того, самі кістки лежали не так, як було б, якщо тварина просто загинула і була з'їдена хижаками і стерв'ятниками.

Відео дня

Там же знайдені камені з ознаками зносу, які не могли бути викликані природними процесами. їх поява важко пояснити геологічними процесами: 130 тисяч років тому ця місцевість була вологою трав'янистої низовиною, далеко від річок і всього, що могло принести камені

"Якщо це правда, це вибиває землю з-під ніг не тільки для всіх археологів, але і для всіх інших дослідників, що вивчають походження людини", - прокоментував відкриття Міккель Вінтер Педерсен, палеонтолог з Університету Копенгагена в Данії. У той же час, Педерсен підкреслює, що "з точки зору генетики, немає абсолютно ніяких доказів того, що люди були в цьому районі 100 тисяч років тому".

Таким чином, можливо, мова йде не про безпосереднього предка сучасних людей, а про неандертальців або представників виду Homo erectus.

Додамо, що перші мастодонти з'явилися в Африці в олігоцені, приблизно 35 млн років тому. Пізніше ці хоботні поширилися в Європі, Азії, Північній і Південній Америці. Останні мастодонти вимерли близько 10 000 років тому. За однією з версій, причиною вимирання мастодонтів міг бути туберкульоз.

Показати ще новини
Радіо НВ
X