Вчені опублікували рекордно чітке зображення зірки в процесі її утворення

3 березня 2016, 14:56
Південноамериканська обсерваторія ALMA опублікувала рекордно чітке зображення газопилового диска, що обертається навколо протозірки TMC-1A, сузір'я Тельця, пише N+1

Композитний знімок був отриманий у рамках дослідження динаміки газів навколо об'єкта, він дозволив в деталях розрізнити в хмарі газову оболонку, диск, який отримує від неї речовину, а також джети, що викидаються зіркою.

Відео дня

....

Figure 2

Зображення: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)

Вченим вдалося отримати зображення спостерігаючи за випромінюванням молекул чадного газу і тепловим випромінюванням пилу навколо об'єкта. Крім того, вдалося оцінити швидкість приросту маси зірки.

Виявилося, що за рік вона набирає близько однієї мільйонної маси Сонця, а швидкість, з якою частинки газу рухаються до неї, становить один кілометр на секунду. Астрономи відзначають, що ця швидкість менша, ніж можна було б очікувати від вільно падаючого газу, що рухається тільки під дією гравітації. Це уповільнення може бути пов'язано з магнітним полем протозірок.

Раніше у розділі Наука повідомлялося, що телескоп NASA Хаббл сфотографував рідкісну зірку класу Вольфа - Райе в сузір'ї Кіля і блакитну газову хмару навколо неї.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X