Вчені: навіть помірне споживання алкоголю пошкоджує мозок

19 червня 2017, 10:45
Британські дослідники виявили деградацію частини мозку у людей, які споживали навіть невеликі дози спиртного

Фахівці з Оксфордського університету встановили, що вживання невеликих доз алкоголю пов'язане з підвищеними ризиками деградації розумових здібностей, пише Science Alert.

Відео дня

Дослідники виявили проблеми з функціонуванням гіпокампу - області мозку, важливою для навчання, пам'яті і просторової поінформованості.

"Результати нашого дослідження свідчать про те, що поточні норми споживання алкоголю в США і в Британії є занадто високими - вони дозволяють людям випивати близько 240 грамів спиртного на тиждень. Ми з'ясували, що атрофія гіпокампа починається вже при вживанні 140 грам алкоголю", - зазначила Аня Топівала з університету Оксфорда.

Для отримання цих даних фахівці використовували дані про щотижневому споживанні алкоголю і динаміці когнітивних функцій у випадково обраних 550 чоловіків і жінок. З'ясувалося, що люди, які випивають всього 140 грамів міцного спиртного в тиждень, гірше себе проявляли в тестах на пам'ять і кмітливість. У них знайшли зміни в структурі гіпокампу, аж до атрофії цього відділу мозку. Крім того, у них зафіксували зменшення обсягів білої речовини мозку.

Ці ефекти ставали більш вираженими зі збільшенням обсягів випитого, що вказує на прямий зв'язок між алкоголем і атрофією нервової системи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X