Вчені навчилися визначати хворобу Паркінсона за допомогою звичайної клавіатури

6 жовтня 2016, 18:58
Особливості набору на клавіатурі комп'ютера дозволяють діагностувати хворобу Паркінсона на ранніх стадіях

Група вчених з декількох мадридських університетів розробила алгоритм для оцінки динаміки розвитку хвороби Паркінсона за допомогою комп'ютерної клавіатури. Результати роботи представлені в журналі Nature.

Відео дня

Творці алгоритму використовували технологію біометрії натискань клавіш, яка виявляє прояви симптомів хвороби на підставі того, як змінюється набір тексту користувачем.

За умовами експерименту, кожен учасник протягом 10-15 хвилин набирав на комп'ютерній клавіатурі довільний текст. Потім на підставі середньої тривалості утримання клавіші (близько 100 мілісекунд) алгоритм становив профіль випробуваного і розраховував числовий індекс, який вказує на нормальну чи дисфункціональну моторику, — він отримав назву neuroQWERTY (nQi). Результати показали значущу кореляцію між результатами тесту і об'єктивним станом пацієнтів.

"Ми вступаємо в нову еру в діагностиці хвороби Паркінсона. Наш підхід передбачає можливість діагностики з допомогою цифрових пристроїв, що використовуються в звичайному житті, тобто ми зберігаємо певну екологічність навколишнього середовища", - говорять автори дослідження.

Хвороба Паркінсона — хронічне захворювання нейронів, яке виражається, зокрема, в треморі і проблеми з м'язами. Людям з таким захворюванням необхідно проходити регулярну апаратну діагностику, що не завжди можливо. А новий алгоритм може бути встановлений на домашні комп'ютери і не вимагає іншого програмного забезпечення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X