Вчені NASA запропонували захистити Марс штучним магнітним полем

6 березня 2017, 15:42
Дослідники вважають, що відновити атмосферу Марса можна завдяки потужному магнітному екрану

Цей екран допоможе майбутнім колоністам змінити планету, а також захистить їх від знищення Сонцем, пише Science Alert.

"Це пропозиція усуває багато сонячних процесів вітрової ерозії, які відбуваються в іоносфері і верхніх шарах атмосфери планети. З плином часу це дозволить збільшити тиск і температуру на планеті", - пояснюють дослідники в супровідному документі.

Відео дня

Керівник планетологічного відділення NASA Джим Грін вважає, що концепція може здатися "химерною", проте інженери вже обговорюють можливість створення надувних або розсувних джерел магнітного поля потужністю 1-2 Тесла, чого достатньо для відхилення частинок плазми Сонця і захисту клітин астронавтів від ушкоджень під час далеких перельотів.

Якщо уявити цю технологію в масштабі, то магнітний екран на орбіті Марса, де сила тяжіння планети і Сонця будуть врівноважувати один одного, дозволить змінити склад атмосфери планети.

Зокрема, це призведе до змін в балансі припливу і відтоку повітря з атмосфери Марса. Установка такого щита закриє полюса Марса від дії сонячного вітру, в результаті чого відтік повітря впаде майже до нуля, а вулкани і інші джерела нових молекул в атмосфері Марса нікуди не пропадуть. Внаслідок цього щільність атмосфери Марса буде швидко зростати.

Завдяки цьому, температура повітря на Марсі буде поступово збільшуватися, і коли вона виросте всього на 4 градуси Цельсія, полярні шапки червоної планети, що складаються з вуглекислоти, повністю розморозяться, і щільність атмосфери різко зросте.

Показати ще новини
Радіо НВ
X