Вчені: на зовнішній поверхні МКС можуть бути сліди неземного життя

26 травня 2017, 13:36
Фахівці з'ясували, що поверхня Міжнародної космічної станції (МКС) може бути тимчасовим зберігачем біоматеріалу позаземного походження

Такі дані вдалося отримати в ході проведення багаторічного космічного експерименту "Тест", повідомляється на сайті корпорації Роскосмос.

Під час експерименту, з 2010 року, космонавти зібрали 19 проб пилу з поверхні МКС. Мікрометеорити і кометний пил, що потрапляють на поверхню МКС, можуть містити биогенну речовину позаземного походження в природному вигляді. Тому поверхня МКС є унікальним легкодоступним збирачем і хранителем кометної речовини і, можливо, біоматеріалу неземного походження.

Відео дня

Фахівці відзначають, що на поверхні станції можливе знаходження земних мікроорганізмів, які залишились після збірки та виведення модулів на орбіту. Для того щоб визначити походження мікроорганізмів на поверхні станції і з'ясувати, чи потрапили вони на станцію під час складання елементів конструкції на Землі або з космосу, потрібний значний час.

Ознакою, що дозволяє відрізнити земний мікроорганізм від космічного, є ізотоп вуглецю 13C, якого майже немає в земних зразках. Якщо зразок з поверхні МКС має в складі більше половини 13С, то можна стверджувати, що речовина сформувалася за межами Землі.

Однак, завдання ізотопного аналізу складне, оскільки зразки речовини комети, які потрапляють на поверхню МКС, малі та використання стандартних методів не дає швидкого результату.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X