Вчені із США створили "татуювання", що вимірює рівень алкоголю

21 жовтня 2016, 12:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нагадує тату датчик дозволяє швидко визначити, наскільки людина сп'янів

Дослідники з Інституту біомедицини та біоінженерії США розробили новий спосіб визначення алкоголю в крові. Для цього досить нанести на будь-яку ділянку тіла особливу наклейку, що нагадує за зовнішнім виглядом тимчасове татуювання, в яку вбудовані спеціальні датчики, пише Hi-news.

Відео дня

На даний момент це один з найшвидших пристроїв, який досить точно визначає рівень алкоголю в крові.

Тимчасове татуювання наклеюють на будь-яку відкриту ділянку шкіри. Всередині вбудовані наночіпи, розміром 0,5 мікрометра. Частина з них зчитує інформацію зі шкіри людини (використовуючи в якості "сировини" виділення потових залоз), а інші посилають отримані дані через Bluetooth на спеціальний додаток в смартфоні або будь-якому іншому електронному гаджеті. Весь процес займає не більше 8 хвилин.

"Створений датчик серйозно відрізняється від вже наявних пристроїв подібного типу тим, що пристрій нагадує тимчасове татуювання, але насправді це наклейка, яка має кілька електронних компонентів. Один з компонентів татуювання стимулює потовиділення, інший — вимірює зміну електричної провідності в поті, на основі чого визначається рівень алкоголю власника", - розповідає один з авторів проекту Сейла Селімович.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X