Вчені із США створили матеріал, який досяг теоретичної межі жорсткості

1 березня 2017, 10:22
Каліфорнійські дослідники продемонстрували, що їх новий метаматеріал є першою структурою, яка досягла теоретичної межі жорсткості

Зразок матеріалу під назвою Isomax складається з тригранних пірамід, упакованих у восьмикутну структуру з внутрішніми перехрещеними діагональними стінками, пише Science Alert.

Відео дня

"Геометрія Isomax забезпечує максимальну жорсткість у всіх напрямках", — пояснює Джонотан Бергер з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі.

Бергер і його команда знайшли повторювану клітинну 3D-структуру, аналогічну стільникам, але з дуже низькою щільністю і з максимально можливою міцністю і жорсткістю. Нова структура побудована на основі трикутників і хрестів і, на відміну від шестикутних стільників, не руйнується при різних кутах прикладання сили. Отримана структура дозволяє чинити опір здвиговому зусиллю без збільшення ваги або щільності.

"До областей потенційного застосування можна віднести аерокосмічну галузь, легковагові автомобілі та багато розділів робототехніки, особливо мобільної", - вважають вчені.

Як відзначають матеріалознавці, вивчений матеріал повинен за своїми властивостями наближатися до межі Хашина — Штрикмана, який визначає максимальне значення ефективного модуля пружності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X