Вчені і поліцейські розгадали таємницю смерті муміфікованої "крижаної людини"

6 червня 2017, 07:04
Криміналісти і вчені з'ясували, що знамениту "альпійську крижану людину" Етці застрелили з лука з великої відстані

Стріла потрапила в артерію Еці, і він, ймовірно, помер від втрати крові протягом лічених хвилин, повідомляє BBC.

У дослідженні взяв участь старший інспектор-детектив поліції Мюнхена Александер Хорн, який також очолює групу поведінкового аналізу в поліції Баварії. Він визнає, що спочатку запит кинув його в ступор.

Відео дня

"Це дуже схоже на вбивство. Еці, ймовірно, був застрелений з пристойної дистанції - близько 30 метрів, - тобто це не контактне вбивство, а вбивство на відстані. Приблизно за півгодини до смерті він відпочивав. Перед цим він досить щільно пообідав, і не схоже, щоб він кудись поспішав або втікав від чогось", - каже інспектор.

Інспектор Хорн каже, що вбивця не взяв у Еці ані сокири з мідним лезом, ані інших цінностей, так що навряд чи це був злочин з метою отримання матеріальної вигоди. Він вважає, що причиною могли стати "сильні емоції особистого порядку. Була там замішана ненависть, чи були причетні ревнощі, чи це була помста, ми не можемо сказати".

"Крижана людина" була знайдена в Альпах на кордоні Італії та Австрії в 1991 році. Спочатку вважалося, що це загиблий альпініст, проте потім з'ясувалося, що муміфікованому тілу більше 5 тисяч років — останки Етці були датовані періодом з 3365 року по 3118 рік до нашої ери.

Восени 2016 року НВ повідомляло, що італійським вченим вдалося реконструювати голос "крижаної людини" Етці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X