Вчені: Гренландські льодовики повністю розтануть до 2100 року

3 квітня 2017, 09:03
Дослідники зі США вважають, що льодовики не узбережжі Гренландії пройшли "точку неповернення", і, ймовірно, зникнуть до 2100 року

На думку фахівців з Університету штату Огайо, переломний момент в таненні льодовиків Гренландії стався 20 років тому, пише Science Alert.

Нещодавнє дослідження показало, що розтануло так багато гренландського льоду, що його відновлення майже неможливо в нинішніх умовах. Цікаво, що цей переломний момент був досягнутий в 1997 році - і ніхто не помічав цього протягом двох десятиліть. Відкриття дуже важливе, оскільки раніше вважалося, що льоди Гренландії тануть набагато повільніше.

Відео дня

"Ці периферійні льодовики і крижані шапки можна розглядати як колонії льоду, які швидко зменшуються, а багато з них, швидше за все, зникнуть в найближчому майбутньому", - сказав один з дослідників, геолог Ян Ховат з Університету штату Огайо.

Дослідники виявили, що до 1997 року тала вода захоплювалась фірном — крижаний породою, що представляє собою перехідну форму між снігом і льодовиковим льодом. Вода стікала вниз, замерзала і перетворювалася на лід, дозволяючи льодовикам рости. Проте потім кількість талої води збільшилася, фірн перетворився на лід, а тала вода почала стікати в море.

На думку вчених, танення прибережних льодовиків не відразу вплине на льодовиковий щит Гренландії. Справа в тому, що основна частина цих льодовиків набагато більш ізольована.

Раніше НВ повідомляло, що в березні 2017 року дослідники довели, що арктичний лід став дуже тонким і це дозволило водоростям рости під ним.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X