Вчені: глобальне потепління ускладнить польоти літаків

10 квітня 2017, 14:38
Представники університету Редінга підрахували, що турбулентність при перельотах зросте в найближчі роки в півтора-три рази

Турбулентність виникає при зіткненні повітряних мас, що рухаються з різною швидкістю. Такі повітряні течії зі зміною клімату стали виникати все частіше, йдеться в статті EurekAlert!.

Відео дня

Супутникові спостереження, які ведуться з 70-х років, показують, що різниця в нагріванні різних частин атмосфери зростає. Тому, на думку дослідників, випадки виникнення турбулентності значно побільшає.

"Наше нове дослідження малює найдетальнішу картину про те, як турбулентність буде реагувати на зміни клімату. Для більшості пасажирів, легка турбулентність не більше ніж прикра незручність, що знижує їх рівень комфорту. Тим не менш, навіть найбільш загартовані і часто літаючі пасажири можуть бути стурбовані перспективою збільшення сильної турбулентності на 149%", - вважає один з авторів дослідження, доктор Пол Вільямс.

Вчені виявили, що в разі подвоєння вмісту вуглекислого газу в атмосфері кількість випадків виникнення легкої турбулентності зросте на 59%, помірному – на 94%, а сильною – на 149%.

"Надалі ми повинні також повинні досліджувати висоту і сезонну залежність змін і проаналізувати різні кліматичні моделі і сценарії потепління, щоб уникнути невизначеностей", - додає Пол Вільямс.

Раніше НВ повідомляло, що, на думку вчених, Земля може повернутися в тріасовий період за обсягами міститься в атмосфері вуглекислого газу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X