Вчені довели: тіснота громадського транспорту корисніше автомобільного комфорту

9 листопада 2015, 14:12
Люди, які їдуть до своїх офісів на громадському транспорті, менше ризикують заробити діабет, підвищений тиск і набрати зайву вагу. До такого висновку прийшли японські дослідники, що вивчили стан здоров'я водіїв, пасажирів автобусів і метро, а також пішоходів і велосипедистів. Спосіб пересування їх цікавив виключно в контексті поїздок на роботу

Результати досліджень показали, що у людей, які користуються громадським транспортом, ризик діабету знижений на 34% порівняно з автомобілістами. На 27% менш ймовірно, що у них буде підвищений тиск. А можливість набрати зайві кілограми, добираючись до роботи на метро або автобусі, нижче на 44%.

Відео дня

Більше того, пасажири громадського транспорту виявилися здоровішими за пішоходів і велосипедистів. Автори дослідження пов'язують це з тим, що японські працівники віддають перевагу велосипеду або власним ногах, тільки якщо шлях не займає надто багато часу.

"Якщо поїздка в один кінець пішки або на велосипеді займає більше 20 хвилин, люди воліють скористатися громадським транспортом або автомобілем. Людям варто розглянути поїздки на громадському транспорті не тільки як альтернативу водінню, але і в якості щоденних вправ", - говорить провідний автор дослідження, директор Центру вивчення здоров'я Морігучі (Осака) Хісако Цуї.

У дослідженні брало участь 5908 осіб, які в 2012-му році проходили медичне обстеження в Центрі Морігучі. Учасників запитували про те, наскільки висока їх фізична активність протягом дня, і яким чином вони добираються до роботи. Середній вік опитаних становив 49-54 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X