Вчені дослідили скам'янілості нового виду гігантської морської рептилії Юрського періоду

18 січня 2016, 16:06
Міжнародна група вчених університету Альберти описала новий вид гігантської рептилії Machimosaurus rex, з родини телеозаврів, яка є викопним морським крокодилом Юрського періоду, повідомляє N+1 з посиланням на Cretaceous Research

Повідомляється, що знахідка була зроблена ще в 2014 році, коли група вчених виявила на півдні Тунісу добре збережені рештки гігантської доісторичної рептилії, віком 130 мільйонів років.

Відео дня

Зокрема, було виявлено майже повністю збережений череп, кілька зубів, спинні хребці, ребра, фрагменти гастралії, плечова кістка.

Не виключено, що в районі розкопок, можливо, знаходяться скам'янілості ще чотирьох дорослих особин Machimosaurus rex.

Читайте також у розділі Наука:

Згідно з опублікованими підрахунками, довжина збереженої частини черепа рептилії склала 134 сантиметри. По довжині черепа можна судити і про розміри всієї особини.

....

Зображення: Університет Альберти (Канада)

Таким чином, довжина рептилії становила близько десяти метрів, це був самий великий представник крокодиломорфів того часу і найбільший з відомих представник підряду морських крокодилів талаттозухій.

Раніше, в розділі Наука повідомлялося, що китайські палеонтологи з Китайської академії наук виявили при розкопках в східному Китаї останки дивного крилатого динозавра.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X