А що якщо інопланетяни — це ми? Вчені з’ясували, з яких планет можна спостерігати за життям на Землі

25 червня 2021, 07:03
НВ Преміум

Багато людей живуть думкою про те, що десь в глибинах космосу існує інша цивілізація або хоча б найпростіші форми життя. Однак мало хто замислювався, звідки інопланетяни потенційно могли б спостерігати за нами.

У травні 2022 року NASA запустить космічний телескоп імені Джеймса Вебба, який дасть фору навіть Хабблу. Астрофізики впевнені, що він повністю змінить наше уявлення про космос. Це найбільший, найпотужніший і найскладніший космічний телескоп, який буде в розпорядженні людей; над ним працювали 258 компаній, агентств і університетів з усього світу.

Відео дня

Новий телескоп могутніший за попередника у 100 разів. Завдяки поліпшеним лінзам Джеймс Вебб буде першим телескопом, який зможе побачити перші галактики, що існували ще коли наш Всесвіт був зовсім молодою 250 млн-річноюзоряною системою (зараз їй приблизно 13,8 млрд років). Повністю усвідомити потенціал Джеймса Вебба поки що складно — хтось сподівається все-таки знайти точки дотику між класичною і квантовою фізикою, інші вчені впевнені, що Джеймс Вебб допоможе нам дізнатися історію походження Всесвіту, але багато вірять у те, що телескоп зможе дати відповідь на запитання «Чи одні ми в цьому світі?».

Однак нове дослідження американських вчених підійшло до цього питання з діаметрально протилежного боку. Адже ми теж для когось інопланетяни? Отже, жителі яких планет могли б зафіксувати на Землі ознаки життя, якщо враховувати, що в певний момент вони досягають нашого рівня технологічного розвитку?

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X