Вчені: діти, які пропускають сніданок, в майбутньому страждають на надмірну вагу

11 листопада 2016, 16:13
Дослідники з Лондона назвали фактори надмірної ваги у дітей. Серед них - куріння матері, нерегулярний сон і пропуск сніданків

За даними дослідження в Університетському коледжі Лондона, ці фактори дуже важливі в прогнозуванні того, чи буде дитина страждати на надмірну вагу або ожиріння, повідомляє Eurek Alert!.

Відео дня

Ці три фактори можуть бути змінені вже на ранніх етапах життя дитини, і дослідження підкреслює можливість того, що втручання могло б швидко вплинути на стримування ожиріння в дитячому віці. Зазначимо, що дослідження стосувалося змін індексу маси тіла протягом перших 10 років життя дитини.

"Добре відомо, що діти, у матерів яких був надмірна вага або ожиріння, мають більше шансів зіткнутися з тими ж проблемами. Але наше дослідження показує, що причини порушень можуть бути не тільки генетичними: порушення режиму, наприклад нерегулярний сон і пропуск сніданку, показують, як на ожиріння впливає навколишнє середовище", - говорить професор з Лондона Івонн Келлі, який проводив дослідження.

"Ці дані підтверджують необхідність розробки стратегій втручання, спрямованих на зниження вплив соціуму на зростання індексу маси тіла", - підкреслив учений.

У дослідженні також з'ясувалося, що грудне вигодовування і раннє введення твердої їжі не були пов'язані з дитячою вагою. Також споживання фруктів і солодких напоїв впливають на набір ваги, але в менше, ніж вважалося раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X