Ваше здоров'я. Вчені випадково знайшли спосіб перетворювати парникові гази в алкоголь

19 жовтня 2016, 12:50
Американські вчені припускають, що етанол зможе перемогти глобальне потепління

Дослідницька група з американського штату Теннессі розробила незвичайний спосіб перетворення вуглекислого газу в етанол. Вчені використовували мідний каталізатор незвичайної форми, пише Science Alert.

Відео дня

Пристрій для синтезу являє собою невеликий чіп, площа якого становить близько 1 см2. Він покритий шипами, кожен з яких досягає в поперечнику товщину лише кілька атомів. Кожен шип виконаний з атомів азоту, покритих вуглецевої оболонкою з наконечником з міді. Чіп опускають у воду, після чого мідь як провідник енергії допомагає молекулам перебудуватися і утворити нове з'єднання до того, як вони почнуть реагувати з вуглецем.

"Етанол був сюрпризом - дуже важко отримати перетворення вуглекислого газу в етанол з одним каталізатором", - говорить один з дослідників, Алекс Рондинон.

Спочатку вчені розраховували перетворити газ, розчинений у воді, на метанол, але реакція пішла не так, як вони планували.

"Ми досить випадково виявили, що цей матеріал працює. Ми намагалися вивчити перший крок передбачуваної реакції, коли зрозуміли, що каталізатор робить всю реакцію самостійно", - зазначає Алекс Рондинон.

Як пояснює інший дослідник, Колін Джеффрі, цей тип електрохімічної реакції, як правило, призводить до отримання різних продуктів у невеликих кількостях, таких як метан, етилен, і окису вуглецю. Але в цей раз команда отримала значущі обсяги етанолу.

Додамо, що етанол, яких виходить з системи, містить велику кількість токсичного форміату, тому йому належить пройти ще декілька стадій очищення, перш ніж спирт можна буде використовувати в промисловості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X