Десерт пропаде. Плантаціям бананів у Південній Америці загрожує небезпечний грибок

18 липня 2019, 17:30

Вчені з Колумбії підтвердили, що кілька бананових плантацій в країні закрили на карантин через хворобу рослин. Найбільші країни-експортери бананів у Південній Америці перебувають у зоні ризику.

Небезпечний грибок, який загрожує плантаціям бананів, досяг Південної Америки. Про це пише науковий журнал Science.

Повідомляється, що минулого тижня у Колумбійському агрокультурному університеті підтвердили введення карантину на чотирьох плантаціях у північній частині країни через підозру на інфекцію фузаріозного в’янення, яка також відома як тропічна гонка 4 (ТГ4).

Відео дня

Цей грибок забиває судинну систему рослин і вбиває їх. Хвороба була поширена у Азії, а тепер може перенестися і на інші континенти. Вчені з Великої Британії та Нідерландів кажуть, що ця хвороба представляє дуже велику загрозу і люди повинні сприймати її серйозно.

У зоні ризику перебуває не тільки Колумбія, а й інші найбільші експортери бананів у світі з Південної Америки — Еквадор, Коста-Ріка і Гватемала. Розвиток грибка ТГ4 у Південній Америці може привести до значного скорочення врожаю бананів і, як наслідок, підвищення їх вартості по всьому світу.

Згідно зі статтею в журналі Science, ТГ4 є одним з підвидів Панамської хвороби, яка знищила плантації бананів у Південній Америці в середині минулого століття. Промислове вирощування бананів відновили завдяки заміні одного з найпоширеніших сортів — Gros Michel або Big Mike — на новий — Cavendish, який був стійким до хвороби.

ТГ4 вперше виявили у 1960-х в Індонезії, і з того часу він почав поширюватися планетою, вражаючи популярні сорти бананів.

У Колумбії вже закрили чотири ферми з зараженими плантаціями бананів і знищили весь урожай, але контролювати цей грибок в Південній Америці досить складно, оскільки багато земель перебувають у володінні дрібних фермерів, які не знають про хворобу або не мають коштів, щоб лікувати свої плантації.

Кілька місяців тому вчені також повідомили про спалахи смертельного супергрибка Candida auris, який стійкий до ліків. По всьому світу зафіксували вже кілька сотень смертельних випадків після ураження цим видом грибка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X