Валькірії. Шведські вчені довели, що серед воїнів-вікінгів були жінки

21 лютого 2019, 22:01
Дослідники провели аналіз ДНК рештків, які знайшли в 1880 році. Результати показали, що скелет належав жінці

Протягом 130 років рештки вважалися скелетом чоловіка, незважаючи на його характерні жіночі риси. Тест ДНК провели лише в 2017 році, пише Mashable.

"Образ чоловіка-воїна в патріархальному суспільстві був підкріплений науковими традиціями та сучасними забобонами. Таким чином, біологічна стать індивідуума сприймалася як щось само собою зрозуміле", - заявили вчені.

Відео дня

Поховання було виявлено в кінці 19 століття біля поселення Бірка на території сучасної Швеції. Крім кісток, з поховання були вилучені зброя, останки двох коней, а також настільна гра, що вказувало на високий військовий статус похованої людини.

"Ця гра показує, що вона була серйозним військовим лідером. Вона, швидше за все, планувала напади і брала участь в боях", - підкреслила керівник дослідження, археолог Шарлот Хеденшерна-Юнсон.

Раніше НВ повідомляло, що датські археологи знайшли раніше невідому фортецю вікінгів, побудовану в кінці 10 століття. Нова фортеця, названа Боргрінг, розташована на датському острові Зеландія, на південь від Копенгагена.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X