Вакцинація безпечна. Вчені спростували зв’язок між щепленнями від кору та аутизмом

7 березня 2019, 14:10

Після спекуляцій на тему того, що щеплення від кору може призвести до розвитку аутизму, вчені з Данії, нарешті, розвінчали цей міф.

Вакцина проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (MMR) не підвищує шанси розвитку аутизму навіть для дітей, які перебувають у групі ризику, пише Reuters.

Це довели вчені з Данії, які провели загальнонаціональне дослідження і проаналізували інформацію про більше 657 тис. дітей.

Відео дня

Вчені проаналізували датських дітей, яких народили уродженки Данії в період з 1999-го по 2010-й рік. З більш 657 тис. Дітей, вакцинованими від кору були 95%. У 6517 дітей діагностували аутизм, причому в групі ризику перебувають хлопчики, у яких діагностують цю хворобу в чотири рази частіше, ніж у дівчаток.

Крім того, діти, які отримували вакцину MMR були на 7% менше схильні до розвитку аутизму, ніж ті, хто залишився без щеплень.

Якщо ж дитина має братів або сестер з аутизмом, то ймовірність, що цей розлад нервової системи буде у нього в сім разів вище.

Що стосується вакцин проти кору, - ймовірність розвитку аутизму в 17 разів вище у тих дітей, які не отримали щеплення в дитинстві.

"Будь-який міф повинен бути чітко позначений як такий. Навіть попри істотні та зростаючі докази проти зв'язку MMR з аутизмом, обговорення потенційного зв'язку породжувало сумніви з приводу вакцинації", - пише доктор Саад Омер з Університету Еморі в Атланті.

Нагадаємо, близько 20 років тому Ендрю Вейкфілд опублікував роботу про зв'язок вакцини MMR з аутизмом. Через деякий час статтю відкликали, а Уейкфілда позбавили ліцензії, але його ідея встигла набрати широку популярність на довгі роки.

Показати ще новини
Радіо NV
X