Досить несподівано. Названо країну, в якій найбільше людей вірять у чаклунство

Найбільшими забобонами відрізняються жителі бідних країн (Фото:pexels)
Згідно з даними дослідження американського аналітика Бориса Гершмана, найбільше забобони поширені в Тунісі. У цій країні в магію і пристріт вірять понад 90% населення.
Аналіз Гершмана охопив близько половини населення земної кулі. Дослідник уточнює, що у деяких регіонах йому не вдалося отримати повних даних. Наприклад, неповною є інформація щодо Афганістану — через ведення бойових дій на момент збору інформації.
Також аналітикові не вдалося отримати дані з Індії та Китаю. У цих країнах проживає сукупно близько 3 млрд людей.

Водночас вдалося відстежити кореляцію між деякими соціально-політичними, економічними, а також культурними аспектами та прихильністю до півночі. Так, він з’ясував, що багаті країни набагато менше вірять у чаклунство, ніж бідні, а світські менше, ніж релігійні. Щоправда, виняток становлять регіони, де поширене християнство. Їх жителі не надто вірять у духів та пристріт.
Гершманові вдалося скласти карту поширення забобонів. На ній можна побачити, що найбільше в магію вірять жителі Тунісу, найменше — жителі Швеції, Фінляндії та деяких інших європейських держав.
«Дані показують, що вірування в чаклунство не є пережитком минулого, обмеженим невеликими ізольованими громадами, і широко поширені у всьому сучасному світі, — пише Гершман. — У той же час існують значні відмінності в їхній поширеності всередині країн і між ними, і я планую досліджувати ці відмінності на індивідуальному рівні та на рівні країни».