В Уельсі десятки восьминогів виповзли з моря на берег

1 листопада 2017, 15:38
На узбережжі Кередігіон в Уельсі, Велика Британія, туристи помітили більше 20 восьминогів, які вилізли з води і повзали по пляжу

Це були восьминоги виду Eledone cirrhosa, які зазвичай ховаються в рифах на глибині близько 100 метрів, пише Live Science.

Точних причин подібної незвичайної поведінки восьминогів вчені не знають. Однією з основних версій масового виходу восьминогів на берег є занадто великий розмір їхньої популяції. За іншим припущенням, тварини втратили здатність до координації рухів.

Відео дня

"Можливо, восьминогів з'явилося незвичайно багато в цьому році. Або, можливо, море були нетиповим - великий шторм або незвично сильний відлив. Судячи з усього це глибоководні восьминоги", - відзначає Девід Шив, морський біолог з університету Аляски в Анкориджі.

Восьминоги Eledone cirrhosa - досить поширений вид біля берегів Великобританії. Зазвичай вони плавають на глибині близько ста метрів, і місцеві жителі відзначають, що нічого подібного раніше не бачили.

Восьминоги можуть вижити на суші протягом приблизно 10-15 хвилин, до тих пір, поки вони залишаються вологими. Бретт Джонс, власник місцевого турбізнесу, сказав вченим, що він і його колеги зайнялися в той вечір збором восьминогів, а потім викинули їх назад в море.

"Ці хлопці дійсно не виглядають мертвими або майже мертвими. Вони нормальні, у них нормальний колір. Ймовірно, те, що їх швидко викинули у воду, врятувало їм життя", - говорить Дженніфер Матер, експерт з поведінки восьминогів з канадського університету Летбридж.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X