У Тихому океані знайшли затоплений корабель часів Другої світової війни

17 березня 2019, 11:05

Дослідники глибоководних районів виявили авіаносець USS Wasp, який був потоплений в Тихому океані в 1942 році.

Корабель виявила експедиція на судні Petrel, заснована покійним співзасновником Microsoft Полом Алленом, повідомляє CBS News .

Авіаносець USS Wasp був частиною жорстокої повітряної і морської битви 1942 за стратегічний південно-тихоокеанський острів Гуадалканал. Знайти корабель допоміг моряк USS Wasp Джим Форрестер, якому зараз 98 років. Тоді йому було 21 рік.

Відео дня

"Раптово нас вдарили торпеди. Уявіть, що вас вдарило прямо зараз. Одна з торпед вразила паливні баки, і корабель був пеклом. Я схопив себе за ніс і за причандали і стрибнув в Тихий океан", - розповідає Форрестер.

USS Wasp був втрачений протягом майже 77 років. Але глибоководне дослідницьке судно Petrel пройшло Тихий океан в пошуках давно втрачених військових кораблів і в січні знайшло інший авіаносець, USS Hornet.

"Я бачив, де вони знайшли Hornet, і сказав: Добре, поглянь з іншого боку, і ти знайдеш Wasp", - сказав Форрестер.

Екіпаж дослідників дійсно виявив Wasp на іншій стороні Гуадалканала, більш-менш там, де, за словами Форрестера, сталася аварія. Корабель був на глибині в 2.5 милі (близько 3 км).

"Це був будинок для мене. Я втратив двох дійсно хороших друзів. Вони були техніками в авіації і, ймовірно, були в відсіках, де зберігалися бомби. У них не було шансів", - зізнається Форрестер.

Місце, де затонув авіаносець USS Wasp визнано похованням моряків військово-морського флоту. Щоб уберегти місце затоплення корабля від мисливців за артефактами, точне місце розташування USS Wasp відомо тільки військово-морського флоту і людям, які знайшли авіаносець.

Раніше НВ повідомляло, що та ж дослідницька група виявила уламки авіаносця часів Другої світової війни в південній частині Тихого океану , недалеко від Соломонових островів. Авіаносець USS Hornet лежав на океанському дні на глибині близько 3 миль (більше 5 км) більше 76 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X